Tehniški pregled koles – spretnostni poligon (5. razred)

V četrtek, 18. septembra 2019 smo imeli učenci 5. razredov iz OŠ Ribnica, tehniški dan.

Učenci so pripeljali svoja kolesa najprej na tehnični pregled. Pregledala sta  jih policista  policijske postaje Ribnica v sodelovanju z  razredničarkami. Če so učenci  imeli tehnično brezhibno kolo, so svoje kolo opremili z nalepko VARNO KOLO.

S policistom Sašo Janjićem PP Ribnica smo ponovili, kaj vse mora imeti tehnično brezhibno kolo, o varni vožnji in prometnih predpisih ter o varni poti v šolo.

Nato so učenci na šolskem igrišču pokazali svoje sposobnosti v vožnji na poligonu z 11 ovirami, ko smo simulirali realne okoliščine  vožnje kot so:  vožnja čez robnik, vožnja skozi ožino, nakazovanje smeri, izogibanje oviram na cesti, zavijanje, zaviranje, pesek na cesti, držanje ravnotežja na kolesu itd.

Sledila je zadnja, ocenjevalna vožnja. Vsi učenci so uspešno opravili spretnostno vožnjo na poligonu.

Ta dan je bil poučen in zanimiv. Sedaj nas čaka še vožnja na cestišču.

Andreja Hočevar, prof.