Otroci za otroke 2019

Učitelji in učenci Osnovne šole dr. Franceta Prešerna smo koledarsko leto zaključili z odmevno, tradicionalno prireditvijo »Otroci za otroke«. Na dobrodelni prireditvi, ki jo že vrsto let zapored prireja osnovna šola je sodelovalo kar 275 nastopajočih. Tudi letošnja prireditev je bila razdeljena na dva dela, in sicer na domovinski in družabni del. V prvem delu prireditve so nastopajoči častno obeležili prihajajoči državni praznik, dan samostojnosti in enotnosti, ki ga praznujemo 26. decembra ter nadaljevali z razigranim družabnim delom, s katerim so se razveselili božično-novoletnih praznikov. Glavno vodilo domovinskega dela prireditve je bilo letošnje leto počastitev Vodnikovega leta ter nekaterih pomembnih, jubilejnih dogodkov ter poklon slovenskemu narodu. S pesmijo, recitacijami in globokimi mislimi so učenci poudarili pomembnost zavedanja pripadnosti naši deželi. V drugem delu prireditve pa je sledil pester zabavni program. Voditelja družabnega dela programa, Ribnčan Urban in jelenček Rudolf, sta nam na nekoliko hudomušen in zabaven način prikazala kako pomembno je, da se vsaj v teh prazničnih dneh posvetimo družini in svojim najdražjim. Čarobnost božičnega časa sta nam popestrila z družbo pevcev, plesalcev, mažoretk, glasbenikov, igralcev in čisto pravih božičkovih akrobatov. Prireditev smo zaključili z bučnim aplavzom in prelepim voščilom, da vam vsem skupaj v prihajajočem letu želimo obilico zdravja, ljubezni, sreče, miru in medsebojnega spoštovanja. Želimo vam, da bi našli srečo v drobnih stvareh in srčnih ljudeh.

Vodja prireditve: Aleksandra Petek

Foto: Marjan Novak