Teden otroka

Začetek oktobra je bil tudi letos posvečen naši prihodnosti – našim otrokom. Učenci šolske skupnosti razredne stopnje so teden otroka letos še izraziteje pozdravili, saj jim je bil tokratni slogan »Razigran uživaj dan!« še posebno blizu. Igra, sprostitev, svobodna domišljija, druženje …, ravno to, kar v sedanjem času vsem nam manjka.

Še posebno izkušnje, kot so šola na daljavo, karantena, prepovedani prehodi občin, prepovedano druženje izven svojega gospodinjstva …, so druženju in prijateljevanju določile res dragoceno vrednost. Zato je prav, da sedaj, ko imamo priložnost druženja in igranja, to tudi zaužijemo. Otroci pa naj bodo kot prvo otroci, s svojo čudovito domišljijo naj ustvarjajo, uživajo se preko igre učijo in zabavajo.

Saj veste, kaj pravi letošnji slogan: »Razigran uživaj dan!«

Tekst in foto: Katja Rus