NAŠI ROKOMETAŠI OSVOJILI 2.MESTO NA POLFINALNEM TURNIRJU V TREBNJEM

V športni dvorani v Trebnjem je v sredo, 12.03.2023 potekal Polfinalni turnir v rokometu za starejše dečke. Poleg ekipe iz naše šole so nastopili še rokometaši OŠ Trebnje in II. OŠ Celje.
Naši fantje so prvo tekmo igrali proti ekipi iz Celja in zanesljivo zmagali z rezultatom 32:23. Največ zadetkov pri OŠ dr. F. Prešerna so dosegli: Lovšin Maks, Nejc Bolha in Aleksej Klun vsi po 5 zadetkov.
Druga in hkrati odločilna tekma za uvrstitev na finalni turnir je obeta pravi derbi. Prvi polčas so dobili rokometaši iz Trebnjega z rezultatom 13:10. Drugega so naši fantje začeli bolje in kmalu izenačili rezultat na 14:14.
Na žalost je sledilo nekaj zgrešenih strelov, kjer so domačini  povedli za 4 zadetke in prednost zadržali do konca tekme. S tem so se tudi uvrstili na finalni turnir, ki so ga lani osvojili naši lanski devetošolci.
Največ zadetkov pri OŠ dr. F. Prešerna na tekmi proti OŠ Trebnje so dosegli: Tian Kucler 8,  Aleksej Klun 6 in Lovšin Maks 3 zadetke.
Čestitke fantom za osvojeno 2. mesto.

Rezultati:
II OŠ Celje : OŠ Trebnje                                 26 : 36