POŠ Dolenja vas sameva, učencev v njej ni in čeprav so prazne klopi, pozabljena ni!

Leto je zopet naokoli. Že je tu december, čas obdarovanj, čas, ko se še posebej zavemo minljivosti in pomembnosti dobrih odnosov, čas, ko se zazremo vase in ga sploh letos še bolj preživljamo s svojimi bližnjimi.

Na naši podružnični šoli je december kljub pouku na daljavo spletal čudovite dogodke.

V začetku najlepšega meseca, so naši najmlajši učenci pisali pisma Miklavžu in polni upanja in pričakovanj čakali njegov prihod. Pri pouku na daljavo smo prebirali zimske pravljice ter poslušali in peli praznične pesmi.

V šoli je pridne učence zaman iskal tudi Božiček in ker jih ni bilo, je manjša darilca odnesel kar na domače pragove. Izdelovali smo voščilnice, ki smo jih namenili starostnikom v DSO Ribnica ter našim starejšim ter osamljenim krajanom. Ustvarjali smo praznične okraske, s katerimi smo okrasili lesene smrečice v središču naše vasi. Kljub vsemu pogrešamo drug drugega ter se veselimo novega leta, saj upamo, da znova sedemo v šolske klopi ter razvedrimo šolo s smehom in druženjem.

Celo leto smo z roko v roki ustvarjali in pisali čudovite zgodbe. Brez malih, nadobudnih učencev in odličnih sodelavcev to ne bi bilo mogoče.

Dragi učenci, vsak od vas je dragocen, to dokazujete vedno znova. Izžarevate nepopisno energijo in z vami je res prijetno ustvarjati. Hvala vam za lepe trenutke.

Sodelavci, hvala za nesebično pomoč in podporo ter pripravljenost za sodelovanje in ustvarjanje raznih dogodkov.

Hvala staršem za sodelovanje ter potrpežljivost in pomoč pri izvajanju šole na daljavo.

Hvala vodstvu šole, ker z nami dihate, se veselite naših dosežkov, nas podpirate in vodite.

Hvala Občini Ribnica za sodelovanje in pomoč pri uresničevanju vizije naše šole.

In še naše voščilo:

Spet prihaja novo leto,

v meglo sprva še ujeto.

Kaj prinaša še ne vemo,

le tipaje skozenj gremo.

Staro leto bo minilo,

zadnje dalo bo darilo,

up na lepše, boljše čase,

ki le dobro vleče nase.

Zdravo, srečno ter uspešno 2021!

Učenci in kolektiv POŠ Dolenja vas

Špela Gornik Oražem, vodja POŠ Dolenja vas