Osmošolki državni prvakinji v ju jitsu U-16

Čeprav smo v času covida-19, športniki ne počivajo. Ju jitsu zveza Slovenije je organizirala državno prvenstvo v duo za vse kategorije, ki je potekalo v soboto, 29. 5. 2021. Tekmovanja se je udeležilo 100 tekmovalcev in tekmovalk iz treh slovenskih klubov, med njimi tudi Športno društvo Sibor Ribnica. Zaradi epidemioloških razmer je tekmovanje potekalo spletno,  tekmovalce so posneli in nato posnetek poslali komisiji.

Po kategorijah je Slovenija dobila kar 19 novih državnih prvakov v duo. Iz ribniške šole sta državni prvakinji postali dve učenki: Saraa Čaušević iz 8. c in Dženisa Handanagić iz 8. a. Tekmovali sta v kategoriji MLAJŠE KADETINJE U-16. S treningom, trudom in discipliniranim delom sta si pridobili zlato medaljo.

Saraa in Dženisa ju jitsu trenirata od 7. razreda. Do zdaj sta prišli do stopnje rumenega pasu, kar je že zahtevno. Na njun uspeh smo ponosni in jima želimo, da bi še naprej tako uspešno nadaljevali športno pot.

Ula Drobnič, 8. c