Izjava o dostopnosti

Osnovna šola dr. Franceta Prešerna Ribnica se zavezuje vsem uporabnikom omogočati dostopnost svojega spletišča v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na naši spletišči: https://www.osribnica.si in https://osribnicaknjiznica.splet.arnes.si.
Za zagotavljanje dostopnosti so bile zagotovljene naslednje sistemske prilagoditve:
– odzivno oblikovanje (prilagajanje postavitve vsebine ločljivosti zaslona),
– navigacija s tipkovnico (prilagoditev za uporabnike, ki ne morejo uporabljati miške),
– ustrezni barvni kontrasti (med besedilom in ozadjem),
– omogočeno je podčrtovanje povezav,
– predvidljivo delovanje spletišča,
– omogočeno je spreminjanje tipa pisav in velikosti fontov,
– omogočeno je ustavljanje premikov,
– omogočeno je opremljanje slik z nadomestnim besedilom,
– omogočena je uporaba različnih ravni naslovov.

Stopnja skladnosti
To spletišče je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.

Nedostopna vsebina
Dostopnost naših spletišč je omejena za nekatere vsebine, kot so: skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa, različne kompleksne tabele s podatki, grafično zahtevni prispevki, nekateri izdelki učencev.

Priprava izjave o dostopnosti
Ta izjava je bila pripravljena 17. 4. 2023 na podlagi samoocene.

Povratne in kontaktne informacije
Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki prosimo pošljite na e-naslov tajnistvo@osribnica.si ali na pisni naslov Osnovna šola dr. Franceta Prešerna Ribnica, Šolska ulica 2, 1310 Ribnica.

Izvršilni postopek
Izvršilni organ za morebitne postopke je Ministrstvo Republike Slovenije za javno upravo, Direktorat za informacijsko družbo in informatiko, Uprava za informacijsko varnost, Tržaška cesta 21, 1000 Ljubljana, gp.ijs@gov.si.

Zadnja sprememba: 17. 4. 2023