Poročilo 32. Regijskega otroškega parlamenta

V torek, 29. 3. 2022, je na OŠ Grm v organizaciji Društva DPM Mojca in Mestne občine Novo mesto potekal tradicionalni 32. Regijski otroški parlament. Povabljeni so bili izvoljeni delegati osnovnih šol širše dolenjske regije. Delegate in prisotne mentorje sta pozdravili dr. Vida Čadonič Špelič, direktorica Občinske uprave Novo mesto, in gospa Polonca Bilbija, pomočnica ravnateljice OŠ Grm.

Predstavnik naše šole je bil Luka Kljun iz 8. D razreda. Delegati so v skupinah razpravljali na temo Moja poklicna prihodnost in pokazali ogromno znanja, razumevanja, poznavanja dogajanja doma in v svetu ter svoje odgovornosti.

V izredni konkurenci 31 delegatov se je Luka odlično odrezal in se  uvrstil na nacionalni parlament v Ljubljani, ki bo potekal 11. aprila 2022, v veliki dvorani Državnega zbora Republike Slovenije.

Luki zaželimo še veliko modrih misli ter uspešen nastop na nacionalnem parlamentu.

Mentorica:

Gabriela Maja Grivec