Skoči na glavno vsebino

ODPRTO PRVENSTVO OSNOVNIH IN SREDNJIH ŠOL V AKVATLONU IN TRIATLONU

V četrtek, 1. 6. 2023, se je 7 učencev OŠ dr. Franceta Prešerna z učiteljico športa  odpravilo na tekmovanje v akvatlonu, ki je potekalo na Kodeljevem v Ljubljani. V zelo dobri konkurenci so se pomerili s prijatelji iz drugih osnovnih šol dolenjske in ljubljanske regije. Sama tekma je potekala v zelo spremenljivem vremenu od sonca do dežja ter ponovno lepega jasnega vremena. Naši učenci so iz vrst plavalcev in triatloncev, tako da so se tudi v težkih razmerah izredno dobro znašli in poskrbeli za odlične rezultate.

V kategoriji starejših deklic je Lana Poje Mihelič osvojila 1. mesto.

V katerogoriji starejših dečkov smo imeli kar tri nastopajoče. Lovro Čirović je osvojil mesto, Tobija Čampa 12. mesto in France Prelesnik 13. mesto.

V kategoriji mlajših deklic sta nastopili Ela Križan, ki je osvojila 5. mesto, in Maša Mihelič, ki je osvojila 6.mesto.

In na koncu še naš najmlajši deček Bor Križan, ki se je izkazal z zelo zrelim nastopom in osvojil 1. mesto.

Kar šest pa se jih je tudi uvrstilo na državno prvenstvo.  Želimo jim veliko uspeha tudi na najvišji ravni tega tekmovanja.

Čisto vsem iskreno čestitamo in želimo še veliko športnih uspehov.