OBVESTILO ZA STARŠE (varnostno obvestilo)

Spoštovani starši.

Želim vas obvestiti, da smo s strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje prejeli varnostno opozorilo glede spletne grožnje s strelskim napadom v Sloveniji.

Po pogovoru s PP Ribnica ni razloga za preplah oziroma dodatno varovanje šolskih prostorov.

Pouk bo potekal normalno, bomo pa v teh dneh zaposleni na šoli še bolj kot sicer pozorni na naše otroke in na dogajanje v šoli in šolski okolici. Poostrili bomo tudi nadzor z dežurstvi.

V času pouka bo vhod v stavbo B s strani Kolodvorske ulice zaprt.

Za varnost naših učencev, vaših otrok, pa lahko največ naredimo skupaj; da jim prisluhnemo, da jih slišimo in da opazimo, kadar nam s spremenjenim vedenjem sporočajo svojo stisko.

Daj jim damo vedeti, da naj se ob kakršnem koli izražanju nasilja  ali zaznanju kakršnega koli posebnega pogovora ali dejanja sošolcev obrnejo na učitelje oziroma starše.

Naši učitelji oz. sodelavci vedo, kako je potrebno ravnati v primeru nenavadnih situacij.

Naprošamo vas, da se s svojimi otroki pogovorite in jih pošiljate v šolo še naprej.

Želim vam lep, sončen in ustvarjalen dan.