OBVESTILO STARŠEM

V zadnjih dneh beležimo na naši šoli zaradi bolezni veliko število manjkajočih učencev, in sicer več kot tretjina vseh.

Da bi preprečili še nadaljnje širjenje prehladnih obolenj, prosimo starše, da svoje otroke, ki kažejo znake bolezni, obdržijo doma, da se pozdravijo. V šolo naj pridejo zdravi. Po navodilih zdravnice šele takrat, ko so dva dni brez vročine.

Učitelji bodo zaradi velikega števila manjkajočih učencev prilagodili delo v razredu, tako da učenci ne bodo prikrajšani za učno snov.  Zdravniško opravičilo ni potrebno, velja opravičilo staršev.

POMEMBNO

Gripa je zelo nalezljiva bolezen in virus se z lahkoto širi, predvsem še v zaprtih prostorih, kot so razredi z veliko otroki. Po napovedih NIJZ v prihodnjih tednih lahko pričakujemo vrh sezone gripe in porast števila zbolelih z gripo ter tudi drugimi okužbami dihal.

Ribnica, 23.1.2020