Zarja in Eva iz 5. b, zmagovalka in finalistka dobrodelnega natečaja Rišem/Pišem za prijatelja 2019/20

V mesecu novembru smo tudi učenci 5. b sodelovali v razpisu dobrodelnega natečaja Rišem/Pišem za prijatelja 2019/20, ki ga je organiziralo podjetje Office & More.

Na razpisu smo bili zelo uspešni, saj je Eva DEJAK postala  ena izmed 15 finalistov v  Sloveniji na likovnem področju z risbo Leti kot metulj ter šoli pridobila darilni bon v vrednosti 100 € za nakup likovnih in šolskih potrebščin v papirnicah Office & More, ki jih bo šola namenila socialno ogroženim šolarjem. (Žal Evine risbe ne moremo objaviti, ker je ostala v Ljubljani.)

Zarja RIGLER pa je postala zmagovalka razpisa in sicer na literarnem področju, kar pomeni, da bo njena pesem Prijateljstvo objavljena na zadnjih platnicah šolskih zvezkov za naslednje šolsko leto v papirnicah Office & More. Kot avtorica pa je nagrajena s 40 € za nakupe v papirnicah Office & More.

PRIJATELJSTVO

Prijateljstvo je nekaj najlepšega.

Na primer takrat, ko ti prijatelj srce ogreje

in te s kakšno šalo nasmeje.

Ko sta skupaj malo nagajiva,

ampak vedno igriva.

Prijatelj te ne zapusti,

zate vedno drži pesti.

V srcu je vedno s tabo

in nikoli ne gre v pozabo.

Zarja Rigler, 5.b

Navdušeni smo in obema učenkama iskreno čestitamo!

Učiteljica Andreja Hočevar ter sošolci in sošolke iz 5.b