Presenečenje ob tednu otroka

Učenci 5. c OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica so si ob tednu otroka zamislili, da bi učencem 2. in 3. razredov polepšali dan. Tekom celega tedna smo se pogovorili o tem, kakšne pravice in dolžnosti ima vsak otrok in da vsem otrokom na svetu ni vedno lahko. Z učenci smo razvijali zamisli, kako presenetiti ostale učence in jim pričarati nasmeh na obraz. Odločili smo se, da bomo naredili voščilnice. Vsak učenec je izdelal deset voščilnic, da bi lahko razveselil čim več otrok.

Seveda smo tudi sami imeli teden otroka, in sicer tak, da je vsak dan izgledal popolnoma drugače. En dan smo imeli pouk, ko učenci niso smeli uporabljati stola, drugi dan, da niso uporabljali mize ipn. Veseli smo bili, da nam je kljub varnostnim ukrepom uspelo izvesti čudovit teden, pri katerem smo se vsi zabavali in veliko novega naučili. Učenci so spoznali, da ni nujno, da si srečen samo takrat, ko nekaj dobiš, ampak si lahko srečen tudi takrat, ko nekomu nekaj podariš.

Grega Šumrada, razrednik 5. c