PETOŠOLCI SMO OPRAVILI KOLESARSKE IZPITE

Učenci 5. razredov na OŠ Ribnica smo v mesecu oktobru opravili kolesarske izpite.

Program kolesarskih izpitov se začne s teorijo, ki jo učenci usvojijo pri pouku. Sledi opravljanje teoretičnega dela izpita preko spletne učilnice. V septembru smo izvedli tehnični pregled koles in spretnostno vožnjo z 11 ovirami na šolskem dvorišču, ko smo simulirali realne okoliščine kot so:  vožnja čez robnik, vožnja skozi ožino, nakazovanje smeri, izogibanje oviram na cesti, zavijanje, zaviranje, pesek na cesti, držanje ravnotežja na kolesu itd.

Najtežji del izpita se je odvijal na vozišču, v prometu, kar je velik organizacijski in varnostni zalogaj. Ob izredni motivaciji in disciplini vseh letošnjih petošolcev, smo v realni situaciji hitro napredovali in kolesarske izpite uspešno zaključili z izpitno vožnjo.

Vsem novim kolesarjem čestitamo in  želimo varne kolesarske vožnje!

Za aktiv 5. razredov: Andreja Hočevar