Učenci POŠ Sušje na Velikih Poljanah

Turistično društvo Grmada je v petek, 3. 2. 2023, na Velikih Poljanah organiziralo prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku. Že skoraj 20 let na prireditvi sodelujejo tudi učenci naše Podružnične šole Sušje. Že takoj v začetku januarja potekajo pogovori in usklajevanja, da je vsebina prireditve povezana in sledi kulturnim smernicam leta.

Po uvodnem pozdravu predsednice društva Anite Andolšek je vse prisotne nagovoril letošnji častni občan občine Ribnica ter naš bivši ravnatelj in učitelj g. France Ivanec.

Z učenci naše šole smo pripravili priredbo pesmi Urška priljubljenega avtorja Andreja Rozmana Roze. V pesem smo vključili glasbo, petje in ples. Z izvirnimi rekviziti smo poudarili in predstavili Urško v sodobnem, današnjem času.

Tako pozorno, kot člani društva prisluhnejo nam, smo tudi mi navdušeno prisluhnili njihovim izbranim besedilom. Vedno znova nas presenetijo, saj se predstavijo kot profesionalni recitatorji.

Učenci, učitelji in občinstvo smo v predstavi uživali in z veseljem obljubili, da drugo leto spet pridemo.

Marija Lovšin