UČENKE OŠ DR. FRANCETA PREŠERNA V POLFINALU TEKMOVANJA V NOGOMETU

V sredo, 1.marca se je v športni dvorani Komenda – Moste odvijalo polfinalno prvenstvo v nogometu za deklice letnik 2008 in mlajše. Do polfinalnega tekmovanja so bile učenke OŠ dr. Franceta Prešerna že zmagovalke dveh turnirjev (medobčinskega in področnega). Na polfinalnem tekmovanju nastopa še 16 najboljših osnovnih šol iz cele Slovenije. Boji so bili napeti in izenačeni. Učenke ribniške šole so pokazale veliko borbenosti in nepopustljivosti, tehničnega znanja, medsebojne pomoči in discipline v igri. Prvo tekmo so odigrale proti OŠ Komenda – Moste in po dobri borbi na žalost izgubile z rezultatom 3:0.  Drugo tekmo so odigrale proti ekipi OŠ Grm in zmagale z rezultatom 2:0. Zadnjo tekmo pa so odigrale proti OŠ Nove Jarše in tudi njih premagale z rezultatom 1:0. Tako so s šestimi osvojenimi točkami osvojile drugo mesto. S tem so se uvrstile med 8 najboljših ekip v državi šolskega športnega tekmovanja v nogometu za deklice 2008 in mlajše. Puncam čestitamo za uspeh in jim želimo veliko sreče in uspeha tudi v bodoče na tekmovanjih. Ekipa je bila zelo mlada tako, da smo pridobili tudi dragocene izkušnje za naprej.

V ekipi OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica so nastopile: Kiara Košir, Tjaša Tanko, Maja Debelak, Lana Poje Mihelič, Katarina Klun, Enja Fajs, Gaja Henigman, Tinkara Prelesnik, Blatnik Tija, Šega Mija, Klun Zoja, Lesar Neli.  ČESTITAMO!

Vodja: prof. Dolores Arko