MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE V RAČUNALNIŠKI UČILNICI

Na naši šoli je v preteklem  tednu po treh letih premora zaradi epidemije znova potekal projekt Simbioza skupnost.

Izvedli smo tečaj uporabe računalnika in pametnega telefona po principu medgeneracijskega sodelovanja, kjer so se učenci in starejši učili, izmenjevali izkušnje, se družili in spoznavali drug drugega.

Tako na šoli vnašamo vrednote medgeneracijskega sodelovanja in povezovanja, spodbujamo prostovoljstvo med mladimi in povečujemo e-pismenost starejših.

Dedki in babice in celo prababice so se skupaj ob pomoči učencev predmetne stopnje ter učiteljev Marjana Novaka, Grege Šumrade, Marinke Mate in Andreje Hočevar naučili, kako uporabljati računalnik, urediti in natisniti besedilo, kako na spletu poiskati informacije, na kaj je potrebno paziti pri uporabi interneta, kako uporabljati elektronsko pošto. Na pametnih telefonih pa smo se ukvarjali s fotografijami in različnimi aplikacijami.

Združili smo torej modrost in mladost in dokazali, da znamo odlično sodelovati in se pri tem še marsikaj novega naučiti.

Dragi dedki in babice, hvala za lepe skupne trenutke! Veselimo se ponovnega srečanja naslednje šolsko leto.

Andreja Hočevar,

koordinatorka projekta Simbioza skupnost