Skoči na glavno vsebino

Naši učenci končali na 2 mestu na medobčinskem tekmovanju v malem nogometu za st. dečke

V četrtek 16.11.2023 je v ribniški športni dvorani potekalo medobčinsko tekmovanje v malem nogometu za starejše dečke. V tem tekmovanju je bilo prijavljenih pet šol. V Ribnici smo se pomerili z vrstniki iz Sodražice. Ravno tako je tekmovanje na istem nivoju potekalo tudi v Kočevju. Ekipe so tekmovale po sistemu vsak z vsakim. Prvo in drugo uvrščena ekipa se je uvrstila v nadaljnji krog tekmovanja, ki se je odvijal v petek 24.11.2023 v športni dvorani v Kočevju. Naši učenci so dosegli naslednje rezultate:

Oš Dr. Ivana Prijatelja Sodražica 3:0 Oš Dr. Franceta Prešerna Ribnica

Oš Dr. Franceta Prešerna Ribnica 0:1 Oš Zbora Odposlancev

Oš Dr. Franceta Prešerna Ribnica 6:1 Oš Stara Cerkev

Oš Dr. Ivana Prijatelja Sodražica 1:2 Oš Dr. Franceta Prešerna Ribnica

Tako sta se v nadaljnje tekmovanje uvrstili ekipi Oš Zbora Odposlancev in Oš dr. Franceta Prešerna Ribnica.

Naši učenci so v Kočevju imeli najprej za nasprotnika ekipo Oš Zbora Odposlancev. Po v prvem polčasu so domačini povedli. Naši fantje so dobro odigrali drugi polčas, vendar jim ni in ni uspelo zadeti. Tako smo tekmo izgubili z končnih 1:0. V drugem srečanju smo imeli za nasprotnika OŠ Stara Cerkev. Tudi z njimi smo začeli zelo odgovorno in napadalno, kar nam je že v prvem polčasu prineslo občutno prednost, ki smo jo v drugem polčasu le še povečali. Vsi učenci so dobili priložnost za igro in jo lepo izkoristili. Tako smo zmagali z 6:1.V zadnjem srečanju smo se pomerili z našimi prijatelji iz Sodražice. Tekma je odločala o tem kdo se bo uvrstil v nadaljnje tekmovanje. Tekmo smo začeli zelo borbeno z eno samo željo, da čim prej zadenemo. Žal nam to ni uspelo, prejeli smo zadetek in na odmor odšli z minimalnim zaostankom. V drugi polčas smo krenili še bolj odločno kar se nam je hitro obrestovalo, ko smo izid poravnali na 1:1. Vse moči smo stavili v napad. Nagrajeni pa smo bili minuto prek koncem srečanja, ko smo zadeli za 2:1, kar je bil tudi končni izid srečanja. Skupaj smo dosegli dve zmagi in en remi kar je zadostovalo za končno 2. mesto na turnirju. Tako so se naši učenci uvrstili na področno tekmovanje, ki bo potekalo v mesecu februarju. Vsi igralci si zaslužijo iskrene čestitke.                                                                                 

                                                                               aktiv šv: Tadej Levstek, prof.

Dostopnost