DRŽAVNO PRVENSTVO OSNOVNIH IN SREDNJIH ŠOL V PLAVANJU ŽE DRUGIČ NA NAŠEM BAZENU

V sredo, 20. 9. 2024, se je na ribniškem bazenu odvijalo državno prvenstvo za osnovne in srednje šole v plavanju. Državnega prvenstva se je udeležilo skupno kar 419 plavalcev in plavalk iz OŠ in SŠ v Sloveniji.  V atraktivnem formatu tekmovanja, kjer se plava na izpadanje, smo bili dobro zastopani tudi učenci in učenke OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica. Tekmovanje se je odvijalo na dveh nivojih, in sicer med registriranimi (plavalci, ki so registrirani pri PZS ali TZS) in neregistriranimi plavalci, ki so vsak v svoji kategoriji lovili uvrstitve v nadaljnje tekmovanje. Našo šolo so med registriranimi plavalci zastopali: Ela Križan, Lara Pakiž, Polona Tanko, Inja Kuk, Maša Mihelič, Manja Ilc, Alessandro Ambrožič, Taj Novak, Vall Vegi Andoljšek, Vid Debeljak, Luka Kljun, Žiga Turk. Kljub temu da se je plavalna sezona šele začela, so naši tekmovalci pokazali pravo borbo in odlično zastopali barve naše šole. Najboljši naš je bil Alessandro, ki je skupno zasedel 7. mesto.

Med neregistriranimi plavalkami pa je nastopila Jerca Nelec. V uvodnem plavanju se je odlično borila in si priplavala finale. V finalu pa se žal ni izšlo.

Vsem plavalcem čestitke za odlične borbe in veliko uspehov še na nadaljnjih tekmovanjih.

Pripravila: Dolores Arko, prof. šp. vzgoje

Foto: Dolores Arko